>>


Byczyna: Gwiazdy polskiego futbolu znów na boisku

sobota, 5 lipca 2008 r.

Orły Górskiego, czyli Grzegorz Lato i Andrzej Szarmach, będą gośćmi XXVI Zlotu Piłkarzy Weteranów i 20-tych Mistrzostw Polski Oldbojów w Byczynie. -Panowie nie będą mieli ochrony, będzie można do nich podejść, porozmawiać, poprosić o autograf. -mówi Wiesław Okaj, dyrektor Ośrodka Kultury w Byczynie. -Zaprosiliśmy również Henryka Kasperczaka i Włodzimierza Lubańskiego, ale wypadły im inne sprawy. Będzie za to Zygmunt Anczok.

Do Byczyny w przeszłości zawitali już tak znani sportowcy jak Jan Tomaszewski, Jan Domarski, Józef Młynarczyk, Władysław Komar, Jacek Wszoła, Andrzej Supron oraz trenerzy Kazimierz Górski, Antoni Piechniczek, Andrzej Strejlau i Hubert Wagner.

W sobotę o 10.00 rozpoczną się eliminacje do 20-tych Mistrzostw Polski Oldbojów, imprezy sportowej dla piłkarzy, którzy ukończyli 35 lat. Niektórzy z nich mają za sobą występy w pierwszej lidze. W tym roku zawodnicy grać będą na stadionach w Byczynie, Polanowicach i Kluczborku. W niedzielę między 16 a 18 odbędą się mecze o trzecie miejsce i finał. Każdy z nich będzie trwał nie dłużej niż pół godziny, bo panowie mają już swoje lata..

Zlot jest świętem piłki nożnej i okazją do dobrej zabawy. Organizatorzy chcą przypomnieć młodzieży historię sukcesów polskiego futbolu i ludzi którzy na ten sukces pracowali. Często zdarza się, że właśnie na tych zjazdach spotykają się kumple z jednej drużyny, którzy nie widzieli się długi czas w zagonionym dorosłym życiu.

Patrycja Twardowska  -  POLSKA Gazeta Opolska

 

 

 

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.