>>


Domarski: ktoś w PZPN popełnił dużą gafę

wtorek, 07 marca 2006

Walczymy o bilety dla Orłów Górskiego. Dajmy im bilety i wprowadźmy do Klubu Wybitnego Reprezentanta - pisze Super Express.

(...) Dziś,aby trafić do klubu (jego członkowie są zapraszani na mecze kadry), należy rozegrać przynajmniej 60 meczów w reprezentacji Polski. Jest to wymóg bezsensowny, bo sprawia, że wśród wybitnych znajdują się piłkarze, którzy niczego z kadrą nie wygrali - jak Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski czy Tomasz Wałdoch. Nawet powszechnie szanowany Roman Kosecki grając w reprezentacji głównie przegrywał. Dziś jest w gronie wybitnych, podczas gdy zdaniem PZPN nie zasłużyli na to złoci medaliści olimpijscy i srebrni medaliści mistrzostw świata - Jerzy Gorgoń (55 meczów w kadrze), Lesław Ćmikiewicz (57 meczów) albo Zygmunt Maszczyk (36 meczów). To absurd!

(...) Miejsca w Klubie Wybitnego Reprezentanta nie ma też inny medalista mistrzostw świata Jan Domarski, strzelec bramki stulecia, z Anglią na Wembley. Bramki, która otworzyła drogę do srebrnego medalu w Niemczech. Ponieważ wedle przepisu PZPN zrobił dla naszego futbolu mniej niż Kłos czy Hajto, bilet na tegoroczny mundial po prostu się mu nie należy.

- Ktoś popełnił dużą gafę. Bardzo nieładnie potraktowano osoby, które kiedyś tak wiele dla polskiej piłki zrobiły - mówi Jan Domarski o sprawie, którą opisujemy od kilku dni.

wp.pl

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.