>>


Domarski: kto¶ w PZPN popełnił duż± gafę

wtorek, 07 marca 2006

Walczymy o bilety dla Orłów Górskiego. Dajmy im bilety i wprowadĽmy do Klubu Wybitnego Reprezentanta - pisze Super Express.

(...) Dzi¶,aby trafić do klubu (jego członkowie s± zapraszani na mecze kadry), należy rozegrać przynajmniej 60 meczów w reprezentacji Polski. Jest to wymóg bezsensowny, bo sprawia, że w¶ród wybitnych znajduj± się piłkarze, którzy niczego z kadr± nie wygrali - jak Tomasz Kłos, Tomasz Hajto, Piotr ¦wierczewski czy Tomasz Wałdoch. Nawet powszechnie szanowany Roman Kosecki graj±c w reprezentacji głównie przegrywał. Dzi¶ jest w gronie wybitnych, podczas gdy zdaniem PZPN nie zasłużyli na to złoci medali¶ci olimpijscy i srebrni medali¶ci mistrzostw ¶wiata - Jerzy Gorgoń (55 meczów w kadrze), Lesław Ćmikiewicz (57 meczów) albo Zygmunt Maszczyk (36 meczów). To absurd!

(...) Miejsca w Klubie Wybitnego Reprezentanta nie ma też inny medalista mistrzostw ¶wiata Jan Domarski, strzelec bramki stulecia, z Angli± na Wembley. Bramki, która otworzyła drogę do srebrnego medalu w Niemczech. Ponieważ wedle przepisu PZPN zrobił dla naszego futbolu mniej niż Kłos czy Hajto, bilet na tegoroczny mundial po prostu się mu nie należy.

- Kto¶ popełnił duż± gafę. Bardzo nieładnie potraktowano osoby, które kiedy¶ tak wiele dla polskiej piłki zrobiły - mówi Jan Domarski o sprawie, któr± opisujemy od kilku dni.

wp.pl

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.