>>


Mecz wspomnień

niedziela, 11 czerwca 2006

 

Polonia Hagen i Związek Polskich Klubów Sportowych w Niemczech e.V organizują w Hagen 13.06.06 piłkarski "Mecz wspomnień”.

14 czerwca dojdzie do jakże oczekiwanego spotkania piłkarskich reprezentacji Polski i Niemiec w ramach WM 2006. Motto tych światowych rozgrywek to "Die Welt Zu Gast Bei Freunden", czyli "Świat w gościnie u przyjaciół". Ten slogan był podstawą pomysłu imprezy w Hagen. Dr. Józef Kurzeja, były zawodnik Górnika Zabrze a dzisiaj lekarz medycyny i zarazem prezes, trener i od czasu do czasu jeszcze zawodnik drużyny piłkarskiej Polonii Hagen a także prezes Zwiazku Polskich Klubow Sportowych w Niemczech postanowił zaprosić wielu znanych piłkarzy z lat 70- i 80-tych na tak zwany "MECZ WSPOMNIEŃ". W przeddzień meczu piłkarskich "gigantow" z Polski i Niemiec w Dortmundzie, a wiec 13.06 o godz. 18.oo. Na największym stadionie w Hagen (Ischeland-Stadion) spotka sie ok. 30-40 piłkarzy, którzy w swoim czasie dominowali w rozgrywkach polskiej ekstraklasy, aby przypomnieć się publiczności z polskimi korzeniami i zarazem pokazać, że już od wielu lat Polacy dobrze potrafili grać w piłkę.

Dr. J. Kurzeja, zaprosił do Hagen wielu wybitnych zawodników i dlatego zapowiada się spotkanie kilku piłkarskich generacji. Będą medaliści MS-74 i 82: G. Lato, A. Szarmach, Z. Maszczyk, H. Wieczorek, A. Pałasz, W. Matysik, R. Wójcicki, A.Buncol, S. Majewski, swoją obecność obiecał też W. Lubański, który będzie komentował to spotkanie. Ze starszej generacji obecni będą m. in. Z. Szołtysik, S. Oślizło, St. Floreński z Górnika Zabrze i znany kiedyś szczególnie na Opolszczyźnie E. Jarek. Zaproszeni zostali i potwierdzili swój przyjazd mieszkający poza granicami Polski: Komornicki, Gunia, Gzil, Czop, Cyroń, Geschlecht, Szymura a z Polski przyjadą Wasilewski, Popowicz, Cebrat, Majka, Dankowski, Piotrowicz, Lorens, Orzeszek, Probierz a także była gwiazda GKS Katowice i Hamburger SV J. Furtok. Specjalną atrakcją tego "Spotkania u przyjaciół" będzie występ ojców obecnych reprezentantów Niemiec i Polski Józefa Klose (były piłkarz Odry Opole i Auxerre), Waldemara Podolskiego (Górnik Knurów) i Wł. Smolarka (Widzew, Eintracht Frankfurt, Utrecht). Swoją obecnością mają tę imprezę uświetnić przedstawiciele najmłodszej generacji, zawodnicy Bundesligi T. Wałdoch i T. Zdebel.

Adres stadionu:
Ischelandstadion
Stadionstraße
58097 Hagen-Altenhagen

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.