>>


Orły Górskiego pokazały klasę!

sobota, 14 czerwca 2008 r.

Samorządowcy próbowali, biegali, podawali, Orły truchtały i strzelały bramki. Tak w największym skrócie można opisać towarzyskie spotkanie piłkarskie, które odbyło się na stadionie MOSiR w niedzielę, 8 czerwca. Fachowcy pokazali grę mądrą i skuteczną, i w zasadzie tylko dzięki postawie Adama Pisowackiego - bramkarza Samorządowców skończyło się - 5:1.


Chociaż mecz miał być zabawą i wpisać się do annałów miejskich jako rozrywkowy element VI Dni Ostrowi na boisku widać było walkę o każdą piłkę. Mimo ogromnej ambicji i wysiłku Samorządowcy musieli uznać bezsprzeczną wyższość weteranów Górskiego. Dariusz Dźwigała, Włodzimierz Ciołek, Krystian Szuster i dwukrotnie Igor Gołaszewski pokonywali bramkarzy drużyny samorządowców - Edwarda Heronimka (trzykrotnie) i Adama Pisowackiego (dwukrotnie).
W odpowiedzi tylko Michał Kacprzak pokonał Zygmunta Kalinowskiego.


Trudno ocenić liczbę mieszkańców Ostrowi, którzy obejrzeli mecz ponieważ z każdą minutą widzów przybywało. Można przypuszczać, że pod koniec spotkania około ośmiuset kibiców zagrzewało do walki obie drużyny. - Miło było popatrzeć na "profesorów” -powiedział sześćdziesięciokilkuletni ostrowiak. - Pokazali taktykę i skuteczność. Dużo się nie nabiegali a efekty były. Tak trzeba grać w piłkę kopaną. A "nasi” to się nieźle nabiegali. - dodał.


Po zakończeniu spotkania jego uczestnicy zostali zaproszeni na obiad zorganizowany, podobnie jak całe to widowiskowe wydarzenie, przez MOSiR. Zawodnicy samorządowców otrzymali również od dyrekcji MOSiR błyskawicznie przygotowane i wydrukowane pamiątkowe zdjęcia dużego formatu, na których podpisywali się zawodnicy Orłów Górskiego. Niestety, kilka podpisanych fotografii "w tajemniczy sposób” zniknęło, co jest chyba dziwną, acz skuteczną metodą wyceny ich kolekcjonerskiej wartości.


Podsumowując - zawodnicy, kibice, organizatorzy i pogoda nie zawiedli w upalne południe
8 czerwca. Biorąc pod uwagę, że w roku ubiegłym Samorządowcy zmierzyli się z Reprezentacją Artystów Polskich możemy się spodziewać, że za rok podczas kolejnych Dni Ostrowi na stadion MOSiR-u zawita następna atrakcyjna ekipa - może parlamentarzystów. ?

Samorządowcy: A. Pisowacki, E. Heronimek, M. Kacprzak, W. Grzeszczuk, D. Chmielnicki,
C. Sokołowski, J. Ogrodnik, B. Konrad, R. Czarnecki, J. Wilczyński, P. Kowalczyk, W. Syposz, A. Sobotka, A. Zaremba, J. Sioma, M. Jaroszkiewicz, M. Rejniak, G. Feliga, S. Przeździecki.
Orły Górskiego: Z. Kalinowski, M. Bulzacki, R. Milewski, J. Wijas, Z. Kapka, W. Ciołek, J. Domarski,
D. Dźwigała, K. Szuster, I. Gołaszewski, R. Robakiewicz, K. Kordysz, J. Kraska, K. Kmiecik.

źródłó: Ostrowski Portal Internetowy

 

 

 

 

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.