>>


Szaleństwo w Iławie!

czwartek, 08 września 2005

Zdjęcie wszystkich mieszkańców Iławy, mecz piłkarski gwiazd "Jezioraka” z "Orłami Górskiego”, koncert DE facto oraz Formacji Nieżywych Schabuff, pokaz sztucznych ogni - takie atrakcje przeżyli iławianie w ostatnią niedzielę na stadionie "Jezioraka”.

Piękna pogoda sprzyjała pierwszej niespodziance, jaką było pamiątkowe zdjęcie wszystkich mieszkańców iławian. "Specjalna technika powoduje, że zdjęcie nie traci swoich walorów przez 200-300 lat,” powiedział Krzysztof Lisek i na płycie stadionu zjawiło się blisko 3 tys. osób! W ten sposób zapisali się na stałe w annałach historii swojego miasta.

Tuż po rodzinnym zdjęciu wszystkich powitał gość specjalny - Krzysztof Hołowczyc, który przypomniał jak ważna jest bezpieczna jazda po wąskich i krętych drogach regionu, oraz przypomniał, że równie ważny jest wybór jaki wszyscy dokonamy 25 września - podczas tegorocznych wyborów. Za te słowa podziękował mu kandydat do Sejmu i lider listy Platformy Obywatelskiej RP, a w niedzielę gospodarz imprezy - Krzysztof Lisek.

Potem już były wielkie emocje. Na stadion wbiegły dwie drużyny - oldboje "Jezioraka” i "Orły Górskiego”. Sędziował najbardziej utytułowany polski arbiter - Alojzy Jarguz. Wygrały "Orły” 3-0, a wynik utrzymał się głównie dzięki znakomitej obronie, bo sytuacji "jezioraków” było bez liku. Drużyny zagrały w składzie

Kolejna atrakcją był koncert zespołu De facto z Konina. Rockmani z Konina to znakomita grupa, która rozpaliła publiczność do czerwoności. Tuż przed ich koncertem wystąpiła grupa cyrkowa - HECA, z fantastycznym pokazem tańca z ogniem! I kiedy na scenie pojawił się niczym gość z innej planety Olek Klepacz z Formacji Nieżywych Schabuff - iławianie oszaleli! To była wspaniała zabawa, tańce i wspólne śpiewy - ze "Sto Lat” dla Krzyśka Liska za tak wspaniałą imprezę! I kiedy wszyscy myśleli, że czas już pójść do domu, prowadzący imprezę Adam Kasprzyk z RMF FM zapowiedział pokaz sztucznych ogni! Fantastyczny, z podkładem muzycznym, blisko 10 minutowy show, przypomniał wszystkim niedawną wizytę Jean Michaela Jarre w Gdańsku!

Tak było 4 września w Iławie. Dziękując za przybycie, chcielibyśmy podziękować wszystkim za pomoc i zaangażowanie, a w szczególności: zarządowi klubu na czele z Kazimierzem Paluszewskim, byłemu Premierowi RP - Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu za to, że wspomógł "Orły Górskiemu”, Krzysztofowi Hołowczycowi, wszystkim sponsorom i patronowi medialnemu - tygodnikowi - "Kurier Iławski”.

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.