>>


W niedzielę w Gdańsku mecz Orły Górskiego - Reprezentacja Trójmiasta

piątek, 07 lipca 2006

Na stadionie Polonii Gdańsk odbędzie się wielki mecz. Orły Górskiego zmierzą się z reprezentacją Trójmiasta

Ostatnio Orły Górskiego grały na Pomorzu przed rokiem w Żelistrzewie. Wtedy prowadził ich jeszcze nieodżałowany patron Kazimierz Górski, który zrobił tam furorę. Miał już problemy z poruszaniem się o własnych siłach, ale zrobił samochodem kilka honorowych rundek dookoła boiska, a rozradowane dzieciaki machały do niego nawet wtedy, gdy był już po drugiej stronie murawy. Boisko w Żelistrzewie otoczone jest żużlową bieżnią i za samochodem strasznie się kurzyło, ale nikomu to nie przeszkadzało. Bardziej odważni dostali nawet autografy, bo Pan Kazimierz nikomu nie odmawiał.

Teraz Kazimierza Górskiego nie ma już z nami, ale jego legenda cały czas żyje. Tak jak zespół Orłów Górskiego, który nie zamierza kończyć swej działalności i nadal będzie popularyzował piłkę nożną gdzie tylko się da.

- Gramy przede wszystkim dla ludzi, ale także po to, by nasza kochana piłka miała ręce i nogi. A raczej nogi i głowę - mówi Dariusz Górski, syn Kazimierza, członek zarządu drużyny Orłów Górskiego.

Walki na pewno nie zabraknie, Kazimierz Górski przed takimi meczami zwykł mawiać: "To jest piknik, ładnie nas ugościli i wszyscy chcą się dobrze bawić. Ale na boisku musimy im wpieprzyć!". Podobnie będzie tym razem, jeśli Orły, składające się z indywidualistów, będą pamiętać o jeszcze jednej maksymie swojego trenera, który lubił powtarzać: "przypominam, że w piłkę gra się po jedenastu"...

W Gdańsku ani myślą jednak o tym, by przegrać i ostro szykują się do walki. - Przez pierwsze 15 minut gramy składem VIP-owskim - mówi jeden z organizatorów Zbigniew Lula. - Ale potem powiem: sorry, panowie, ale zaczynamy grać na poważnie. I na boisku zostaną tylko ci, którzy potrafią grać w piłkę lepiej niż inni - dodaje Lula.

Biletem wstępu będzie cegiełka o wartości 5 złotych, a cały dochód zostanie przeznaczony na szkolenie juniorów Polonii Gdańsk. - Chcemy rozwiać trochę tego smutku po mundialu - mówi Lula.

Początek spotkania na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku w niedzielę o godz. 16.

Skład Orłów Górskiego:
Zygmunt Kalinowski, Mirosław Bulzacki, Zdzisław Kapka, Marek Kusto, Kazimierz Kmiecik, Stefan Majewski, Lesław Ćmikiewicz, Mirosław Bulzacki, Janusz Kupcewicz, Włodzimierz Ciołek, Jan Domarski, Grzegorz Lato, Ryszard Milewski, Piotr Czachowski, Zbigniew Mandziejewicz.

Skład Reprezentacji Trójmiasta:
Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski, Donald Tusk, Arkadiusz Rybicki, Sławomir Rybicki, Maciej Kowalczuk, Dariusz Michalczewski, Grzegorz Kacała, Igor Michalski, Andrzej Marchel, Jacek Dziekoński, Andrzej Kowalczys, Roman Walder, Zbigniew Lula, Zbigniew Kruczek, Waldemar Pawlusem, Zbigniew Staniak, Krzysztof Bradke, Andrzej Kawa, Cezary Pazura.

gazeta.pl

 

Projekt graficzny Positive Design Przemysław Półtorak.
Opieka Krzysztof Baryła.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 r.